Petkeljärven puulämmitteinen vuokrasauna

Petkeljärven puulämmitteinen vuokrasauna

Petkeljärventie 61, 82900 Ilomantsi
Petkeljärven rantasaunan laiturin maisemat
Petkeljärven Rantasauna
Petkeljärven rantasaunan laiturin maisemat
Petkeljärven Rantasauna

Hinnasto :
Touko-, syys-, ja lokakuussa, huom: sauna lämmitetään vain jos samalle päivälle saadaan vähintään 2 peräkkäistä saunavuoroa

  • Majoitus- tai leirintäaluemaksun maksaneille 35€/h sis. 1-4 hlöä, lisähenkilöt + 2€/hlö/h
  • Ilmaispaikan ottaneet tai ei majoittuvat 50€/h sis. 1-4 hlöä, lisähenkilöt + 4€/hlö/h
  • Ryhmät alkaen 10 henkilöä 75€/h

Kesä-, heinä-, ja elokuussa

  • Majoitus- tai leirintäaluemaksun maksaneille 25€/h sis. 1-4 hlöä, lisähenkilöt + 2€/hlö/h
  • Ilmaispaikan ottaneet tai ei majoittuvat 40€/h sis. 1-4 hlöä, lisähenkilöt + 4€/hlö/h
  • Ryhmät alkaen 10 henkilöä 65€/h

Petkeljärven rantasauna on kuuluisa hyvistä ja lempeistä löylyistään. Saunaa on mahdollista varata toukokuun puolivälistä aina lokakuun loppuun, sään niin salliessa, kuitenkin vähintään kesäkuun alusta elokuun loppuun. Toukokuussa sekä syys- ja lokakuussa saatavuuteen vaikuttavat niin sääolosuhteet kuin kysyntäkin.

Rantasaunalla on 2 erillistä pukuhuonetta, yksi suihku-, ja löylyhuone. Saunavaraajat vuorottelevat pukuhuoneiden käytössä, joten voit mennä odottamaan omaa saunavuoroasi omaan pukuhuoneeseen jo hieman etukäteen, ja vastaavasti löylytuntisi päädyttyä, kuivatella ja jäähdytellä rauhassa, vaikka uusi porukka olisikin jo saunalle saapunut.

Kirjoitathan lisätieto-osiossa toiveen päivästä, kellonajasta, henkilölukumäärän sekä oletko majoittumassa Petkeljärvellä vai päiväkävijä. Vastaamme mahdollisimman pian onko toivomasi päivä ja kellonaika saatavilla. Varausvahvistusta varten tarvitsemme nimesi, osoitteesi, syntymäaikasi, sähköpostiosoitteesi sekä puhelinnumerosi. Huomaathan että varaus on sitova, on se sitten tehty sähköpostitse, puhelimitse tai paikanpäällä sopimalla.

Varustelu

  • Laituri
  • Oma ranta
  • Puusauna
  • Suihku
Alkaen 25€ / tunti
Petkeljärventie 61, 82900 Ilomantsi

Katso myös nämä

Kiwi2 kahden hengen avokajakki, 2 kpl

Kiwi 2- kajakki, helppokäyttöinen tandemkajakki, 2kpl
hlö
alkaen 30€

Fatbike, 4kpl

Petkeljärven Fätit ovat simppeleitä 7-vaihteisia, 26" renkailla ja M-koon rungolla, perusfättejä jotka...
hlö
alkaen 20€

Möhkö ja Petkeljärvi tutuksi - veneillen ja pyöräillen

Kesäisin tarjonnassamme on Möhkö ja Petkeljärvi tutuksi - veneillen ja pyöräillen -retki, joka yhdistää kaksi...
hlö